تبلیغات
حـــلقــه تـربیــــتـی شـهـید کـاظـم دشـــت پا - چه کسانی به حیات طیبه می رسند؟
 
حـــلقــه تـربیــــتـی شـهـید کـاظـم دشـــت پا
 
اهل علم و عمل به حیات طیبه می رسند
چه کسانی به حیات طیبه می رسند؟
چه کسانی به حیات طیبه می رسند؟
 
مراسم بزرگداشت ارتحال حجت الاسلام خیرالله نیکخواه، از اساتید حوزه و دانشگاه و مبلغین ایام فاطمیه، در مسجد آیت الله العظمی بهجت(ره)، در قم برگزار شد.  

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین گودرزی، از فضلای حوزه، طی سخنانی در این مراسم گفت: خداوند از ابتدای خلقت انسان بر روی کره خاکی، پیامبران را برای هدایت بشر فرستاد تا به بی­راهه­ نرود.
 
وی ادامه داد: بشر هرچه این مسیر را طی کرد، مجهولاتی در ذهنش پیدا شد که برای حل آن ها ناچار به تفحص و مباحثه شد.
 
سخنران این مراسم افزود : یکی از امانت هایی که خداوند در انسان به ودیعه گذاشته است، حب ذات است که باعث می­شود انسان در مسیر کمال حرکت و از بدی ها دوری کند.
 
حجت الاسلام والمسلمین گودرزی خاطرنشان کرد: حب ذات باعث می شود انسان به دنبال رسیدن به حیات جاودانه باشد؛ چرا که جسم خاکی فنا پذیر است.
 
وی یادآور شد: قرآن می­فرماید اگر می­خواهید از گروهی باشید که روحتان وسعت پیدا کند و حیات طیبه داشته باشید، باید عالم ربانی و خدا ترس باشید، آن گاه وارد دایره ایمان شده و حیات طیبه پیدا می کنید.
 
سخنران این مراسم با بیان این که طبق آنچه از آیات قرآن برداشت می­شود انسان ها چند گروه هستند، ابراز داشت: بعضی فقط عالم اند و اهل عمل نیستند، برخی هم اهل عمل اند، اما علم ندارند، گروهی نه اهل علم اند و نه عمل، ولی عده ای هم اهل علم اند و هم عمل؛ این افراد عمل صالح انجام می­دهند و پاداش عملشان حیات طیبه است.
 
یادآور می شود، حجت الاسلام نیکخواه از اساتید حوزه و دانشگاه، هنگام بازگشت از سفر تبلیغی ایام فاطمیه، در محور بویین زهرا - ساوه دچار سانحه رانندگی شد و به دیار باقی شتافت.

نوشته شده در تاریخ شنبه 15 تیر 1392 توسط محمد جواد نظری
Copyrights ® Shahid-Dashtpa - All Right Rserved.