تبلیغات
حـــلقــه تـربیــــتـی شـهـید کـاظـم دشـــت پا - «پارک ایران» در نقطه صفر مرزی فلسطین اشغالی+ گزارش تصویری
 
حـــلقــه تـربیــــتـی شـهـید کـاظـم دشـــت پا
 

«پارک ایران» در نقطه صفر مرزی فلسطین اشغالی+ گزارش تصویری

«پارک ایران» در نقطه صفر مرزی فلسطین اشغالی+ گزارش تصویری

 آنچه در این گزارش می بینید، تصاویری از یک پارک تفریحی است که جمهوری اسلامی ایران در نقطه صفر مرزی لبنان با سرزمین های اشغالی احداث کرده است.

به گزارش راسخون به نقل از فارس، مارون الرأس یکی از روستاهای جنوبی لبنان است که در بخش بنت جبیل و استان النبطیه قرار دارد، مارون الرأس حدود یک کیلومتر با مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی فاصله دارد و اهمیت نظامی آن از آنجاست که در بلندی‌های مرتفعی قرار دارد که به بخش‌های مهمی از جنوب لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی مشرف است، مارون الرأس بر 14 شهرک صهیونیست‌نشین اشراف دارد، این روستا در 125 کیلومتری جنوب بیروت قرار دارد و کمتر از 1000 هکتار مساحت دارد.
پس از پایان جنگ 33 روزه سال 2006، جمهوری اسلامی ایران به پاس مقاومت‌های بی نظیر مردم این منطقه، اقدام به تاسیس پارکی به نام پارک ایران کرد. این پارک با هدف معرفی فرهنگ غنی ایران اسلامی و ترویج آن، اقداماتی نظیر احداث تعدادی استراحتگاه به تعداد استانهای کشورمان ایران و به نام آن استان ها انجام داده است. مسجد این پارک به شکل قدس شریف ساخته شده تا خاری باشد در چشم صهیونیست‌هایی که چند متر آن طرف‌تر در شهرک‌های اشغالی در حال رفت و آمدند. زمین فوتبال، پینت بال و ... از دیگر امکانات موجود در این پارک است.
مارون الرأس به لحاظ موقعیت استراتژیک خود و نزدیکی که با مرزهای فلسطین اشغالی دارد، اولین منطقه ای بود که در جنگ 33 روزه مورد طمع صهیونیست‌ها قرار گرفت، اما حملات متعدد به این روستای کوچک با مقاومت جانانه حزب‌الله و ساکنان منطقه مواجه شد و کابوس‌های وحشتناکی را برای نظامیان صهیونیست رقم زد.


 


شهدای مارون الرأس


دیده بانی رژیم صهیونیستی در مرز لبنان


 

شهرک های صهیونیستی قابل مشاهده از مارون الرأس

 

تانک منهدم شده صهیونیست ها در مارون الرأس

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 بهمن 1391 توسط محمد جواد نظری
Copyrights ® Shahid-Dashtpa - All Right Rserved.